Julius Jutila, Kerkko Järvi, Neo Karlsson, Nikita Lozakovich, Felix Mäkelä, Laura Pöysti ja Anna Vuorinen mitaleille Porvoon Masters-kisassa 16-17.9.2017

Home / Kilpailutulokset / Julius Jutila, Kerkko Järvi, Neo Karlsson, Nikita Lozakovich, Felix Mäkelä, Laura Pöysti ja Anna Vuorinen mitaleille Porvoon Masters-kisassa 16-17.9.2017

Syksyn ensimmäiset kotimaiset juniorikisat alkoivat hienosti Masters-kilpailussa Porvoossa 16-17.9.2017. Felix Mäkelä voitti pronssia U10-sarjassa, Kerkko Järvi kultaa U12-sarjassa, Nikita Lozakovich hopeaa U12-sarjassa, Neo Karlsson pronssia U14-sarjassa, Laura Pöysti hopeaa U17-sarjassa, Julius Jutila hopeaa U17-sarjassa ja Anna Vuorinen hopeaa U20-sarjassa! Kisoissa nähtiin hienoja otteluita ja upeita venymisiä. Paljon onnea kaikille mitalisteille!

Tulokset:

U10

  1. Paskovski Georgi Runnak
  2. Lindeberg Filip KYIF
  3. Kuntcevich Elena Starsp
  4. Mäkelä Felix HFM

7 osallistujaa

 

 

U12

1.    Järvi Kerkko HFM
2.    Lozakovich Nikita HFM
3.    Thoden Tobias    EM
3.    Sinichkina Margarita FORT FC St. Petersburg RUS
18 osallistujaa

 

 

 

U14 pojat

  1. Salm Markus TALLM
  2. Tobias Erik SK
  3. Karlsson Neo HFM
  4. Altunin Valentin SK
  5. Puskala Tiitus HFM
  6. Genevet Martti HFM

22 osallistujaa

 

 

U17 tytöt

    1. Jaakkola Outi EM
    2. Pöysti Laura HFM
    3. Saavalainen Hannah EM
    4. Sohlberg Oona EM

    16 osallistujaa

     

 

 

 

U17 pojat

    1. Heinämaa Akseli Habda
    2. Jutila Julius HFM
    3. Kallio Matias KAVE
    4. Kuhta Marko EM
    5. Isokangas Ali HFM
    6. Karlsson Neo HFM
    7. Palo Niilo HFM
    8. Sani Ville HFM

    26 osallistujaa

 

U20 tytöt

    1. Jaakkola Outi EM
    2. Vuorinen Anna HFM
    3. Sundqvist Lin EM
    4. Truuse Gabriela, POHJ
    5. Pöysti Laura HFM
    6. Ekblom Ellen HFM

    11 osallistujaa

     

 

U20 pojat

  1. Tauriainen Topias EM
  2. Heinämaa Akseli HABDA
  3. Kiljander Oskar TMÅF
  4. Saavalainen Ellis EM
  5. Paavolainen Väinö HFM
  6. Skogster Moritz HFM
  7. Jutila Julius HFM
  8. Ahokas Ville HFM
  9. Skogster Amos HFM
  10. Isokangas Ali HFM
  11. Sani Ville HFM

25 osallistujaa

  1. Kaikki tulokset:

https://www.fencing-pentathlon.fi/liitto/tapahtumat/masters-osakilpailu-porvoo/

%d bloggers like this: