Jaakko Paavolainen osa-aikaiseksi seuratyöntekijäksi

Home / Uutiset / Jaakko Paavolainen osa-aikaiseksi seuratyöntekijäksi


Helsingin miekkailijat on palkannut Jaakko Paavolaisen 1.10. alkaen määräaikaiseksi seuratyöntekijäksi huhtikuuhun 2018 asti. Paavolainen on Suomen kalvan maajoukkuemiekkailija ja moninkertainen suomenmestaruusmitalisti niin juniori- kuin aikuistenkin sarjoissa. Jaakon keskeiset työtehtävät tulevat olemaan valmennukseen ja seuran varusteiden huoltoon liittyvät työt.

Jaakon miekkailuosaaminen, positiivinen asenne ja aktiivinen ote tuovat hyvän lisän seuran työyhteisöön.

“HFM on ollut pitkään edustamani seura joka on urheilu-urani aikana jeesinyt minua monin eri keinoin. Tästä syystä olen ennen kaikkea innoissani mahdollisuudesta päästä tekemään töitä seuralleni ja uskon, että urheilu-urallani oppimani taidot tulevat olevaan iso apu Helsingin miekkailijoille”, toteaa seurassa töitä aloitteleva Jaakko.

%d bloggers like this: