Veteraanien SM-kilpailut 2016

Home / Kilpailutulokset / Veteraanien SM-kilpailut 2016

29.-30.10 järjestetyissä veteraanien SM-kilpailuissa HFM:n edustajat miekkailivat upeasti kymmenen SM-mitalia!

Kalvalla kultaa miekkailivat Janne Asplund (50-60-70v yhdistetty) sekä Lena Tallroth-Kock ( 40-50v yhdistetty). Hopealle miekkailivat Joonas Lyytinen (40v) ja pronssille Ismo Hokkanen (50-60v yhdistetty).

Floretilla kultaa miekkailivat Lena Tallroth Kock (40-50-60-70v yhdistetty) sekä Joonas Lyytinen (40-50-60-70v yhdistetty). Naisten floretissa tuloksia täydensi Irma Lindeman miekkailemalla hienosti pronssille. Kaikilla aseilla tuli tällä kertaa mitaleja kun Joonas Lyytinen miekkaili pronssia miesten sarjassa (40-50-60v yhdistetty).

Kalvan joukkuekilpailuissa HFM:n naisten kalvan joukkue miekkaili upeasti kultaa joukkueella GRAEFFE Mia, LINDEMAN Irma, TALLROTH-KOCK Lena ja VEIJOLA Anna. Miesten kalpajoukkue miekkaili hienosti hopeaa joukkueella ASPLUND Janne, LYYTINEN Joonas ja VUORINEN Juha.

Onnea mitalisteille!

SM-MITALISTIT

Kalpa miehet 40v
1.    SERGUN Eduard KyIF/UR33
2.    LYYTINEN Joonas    HFM
3.    LIHAVAINEN Heikki PM-BF    ja KILJANDER Toni TMÅF
9 os.

Kalpa miehet, yhdistetty sarja 50-60-70v
1.    ASPLUND Janne HFM
2.    ANDERSSON Hans YM Helsinki
3.    HOKKANEN Ismo HFM ja LAUHIO Seppo MM

Floretti naiset, yhdistertty sarja 40-50-60-70v
1.    TALLROTH-KOCK Lena HFM
2.    LINDEMAN Irma HFM
3.    KAHILA Satu HFM ja WIENS Varpu LPM
6 os.

Kalpa miehet joukkue
1. KYRKSLÄTT IF / UR33: BADE Jan, KUKK Ilmar, PAHKALA Taneli, SERGUN Eduard
2. HELSINGIN MIEKKAILIJA: ASPLUND Janne, LYYTINEN Joonas, VUORINEN Juha
3. PORVOON MIEKKAILIJAR: JUSLIN Henry, KESKINIVA Arto, LIHAVAINEN Heikki
3 joukkuetta

Floretti miehet, yhdistety sarja 40-50-60-70v
1.    LYYTINEN Joonas    HFM
2.    BADE Jan    KyIF/UR33
3.    HEISKARI Mika    OMS
3.    TAKALA Roope    YM
11 os

Kalpa naiset 40v
1.    SOHLBERG Elina    EM
2.    KOJO Sari    PM-BF
3.    ISTREFI Tita    KAVE
3.    ALANEN Ulla    PM-BF
6 os.

Kalpa naiset, yhdistetty sarja 50-60v
1.    TALLROTH-KOCK Lena    HFM
2.    SOITIALA Paula    Hyv5ott
3.    LEHTONEN Ritva-Leena    KAVE
3.    MÄNNIKKÖ Sari    OMS
8 os.

Säilä miehet, yhdistetty sarja 40-50-60
1.    PENTIKÄINEN Kimmo    SK
2.    JUSLIN Henry    PM-BF
3.    LYYTINEN Joonas    HFM
3.    BADE Jan    KyIF/UR33
8 os.

Kalpa naiset joukkue
1. HELSINGIN MIEKKAILIJAT: GRAEFFE Mia, LINDEMAN Irma, TALLROTH-KOCK Lena, VEIJOLA Anna
2. ESPOON MIEKKAILIJAT: FOGDE Elina, KAAKINEN Katja, REPO Tuija, SOHLBERG Elina
3. PORVOON MIEKKAILIJAT: ALANEN Ulla, KOJO Sari, KYMÄLÄINEN Sirkka
6 joukkuetta

%d bloggers like this: