Miekkailupainoitteinen lasten liikuntapäiväleiri 16. – 19.6.

Home / Leirit / Miekkailupainoitteinen lasten liikuntapäiväleiri 16. – 19.6.

DSCN47951
Seuramme järjestää seuran salilla 8-13 -vuotiaille lapsille juhannusviikolla (16.-19.6.) puuhakkaan miekkailu- ja liikuntapäiväleirin ma – to klo 9 –  15.

Leirillä toki miekkaillaan ja pureudutaan miekkailun saloihin, mutta myös pelataan ja leikitään, tehdään retkiä lähiympäristöön, kokeillaan uusia treenimuotoja ja iloitaan kesästä mukavassa porukassa.  Saattaapa tiedossa olla hieman piirustus- ja maalaustaiteiluakin.

Leirin pääohjaajana toimii maajoukkuemiekkailija ja luokanopettaja Terhi Lumme, joten taitoa sekä miekkailun saralta että lasten ohjaamisesta löytyy.

Jokaiseen leiripäivään sisältyy  lämmin ateria, mutta sen lisäksi mukaan olisi erittäin suotavaa ottaa omia eväitä ja välipaloja. Leirin päiväkohtainen ohjelma jaetaan kesäkuun alussa, jolloin selviää päivittäinen leirivarustus päivän aikana tiedossa olevien lajien mukaisesti.

Hinta:  100 €,  sisältää lämpimän ruoan, ohjauksen, lajivarusteet ja retket.

Leirille voi ilmoittautua ja leirinmaksun suorittaa Holvi-palvelun kautta.

Paikkoja on rajoitetusti, ilmoittaudu nyt!

Lisätietoja:

Terhi Lumme

One Comment

Comments are closed.

%d bloggers like this: