SEURAN KESÄLEIRI 24.-26.8.2012 KISAKESKUKSESSA

Home / Uutiset / SEURAN KESÄLEIRI 24.-26.8.2012 KISAKESKUKSESSA

Seuran perinteinen kesäleiri pidetään jälleen elokuun lopulla 24.-26.8.2012 Pohjan kunnan Kisakeskuksessa. Hilu vetää leirin myös tänä kesänä. Leirillä tehdään monenlaista miekkailun lisäksi. Yleensä siellä on ollut kivaa!

Mukaan voi tulla myös perheen kanssa, ja hekin pääsevät halutessaan kokeilemaan lajia.

Paikkoja on varattu aikaisempaa enemmän, kaikista ryhmistä olisi kiva saada useampia miekkailijoita mukaan, niin kaikille saadaan hyvät treenit. Leiri alkaa perjantai-iltana klo 19 ja päättyy sunnuntaina klo 15 mennessä.
Hinta alustavan tiedon mukaan täysihoidolla lapsilta alle 17 v on 100 ? ja aikuisilta 125 €. Hinta sisältää kaksi yötä täysihoidolla sekä leirin ohjelman.

Ilmoittaudu mielellään jo vaikka heti, mutta mielellään viimeistään jo kesäkuun alussa seuran email-osoitteeseen helsinginmiekkailijat@hotmail.com tai kerro valmentajille. Täten saadaan varmistettua paikat ajoissa.

%d bloggers like this: